2019-08-28

Karol Strasburger: Kabriolety, „dziewczynki” i wesołe życie

0

Aktor dla TV4.PL o roli w serialu „Miłość na zakręcie” oraz… zawodowej przeszłości. Jaką postacią jest Wiktor? Dlaczego córka bywa na niego zła? Karol Strasburger zdradza również, kim byłby, gdyby nie dane mu było pracować w obecnie wykonywanym zawodzie.

- Jak wyglądają relacje Jowity z ojcem - Wiktorem?
- Ich stosunki są dość dobre, aczkolwiek niezwykle często serialowa córka patrzy na mnie z pewnym przymrużeniem oka. Uważa, że Wiktor jest „tatusiem enfant terrible”, jednak go toleruje. Wiktor miejscami boi się jej, bo wie, że potrafi nabroić i w życiu nabroił.

- Czym grana przez pana postać naraziła się córce?
- Czasem wyciągam jej syna na piwo i go lekko upijam. Kiedy wspólnie wracamy podchmieleni, Jowita czuje, że przesadziliśmy i daje nam to do zrozumienia. Zdaje sobie jednak sprawę, że nie może postępować wobec taty i dziadka w sposób zbyt drastyczny. Reasumując, Wiktor i Jowita utrzymują miłe i sympatyczne relacje. Grana przeze mnie postać ma na swoim koncie występki, nazwijmy to „moralnie podejrzane”, niemniej wszystko mieści się w określonych ramach. Przynajmniej na razie.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Powinienem napisać zwyczajowe " #idzienowe" 😉 ale powiem Wam troszkę więcej 👌 Już niedługo, #sierpień, #premiera #nowyserial 🎥📺 w @tv4czworkaofficial, #miloscnazakrecie ❣️ A co ja robię tu ( uuuu🎶)? A gram świetnie wymyśloną rolę Ojca głównej Bohaterki ( #Jowita, @kama_boruta), który wprowadzi sporo dobrego humoru i spowoduje, że nic nie będzie takie oczywiste 🤭 #Wiktor 😎 to ewidentnie #postaćkomediowa. Jego pojawienie się będzie zawsze oznaczało śmieszne perypetie i ból głowy Jowity 🤣🤷🏼♂️. Emerytowany #architekt stara się żyć pełnią życia i wprowadza w życie córki spore zamieszanie i mnóstwo zabawnych zdarzeń 🤯 Wniesie też dużo szaleństwa w relacje z wnukami 👨👧👦 jednak w trudnych chwilach będzie zawsze dla bliskich wsparciem - bardzo ich kocha i troszczy się o nich jak tylko potrafi 🤗💟 Śledźcie oficjalny profil serialu #followus @miloscnazakrecie_official 🎭Wśród aktorów m. in. #Violetta Arlak, #AleksandraSzwed #ZbigniewStryj @jaspersoltysiewicz #aktorzynaplanie, choć #wakacje #pracawre 💪 #nowyprojekt #nowarola #producent #constantinentertainment #karolstrasburger

Post udostępniony przez Karol Strasburger (@karolstrasburger.official) Lip 12, 2019 o 1:29 PDT

- Jowita jest uznanym naukowcem, wykłada na uczelni. Można założyć, że ojciec jest z niej dumny. Tymczasem następuje wolta i Kawecka zamiast mikrobiologią, zaczyna zajmować się warsztatem samochodowym.
- Nie jest to w naszych czasach nic specjalnie dziwnego, że tak się dzieje. Pewnie nawet większość ludzi wykonuje zupełnie inne zadania, niż te, których nauczyli się w szkole. Nie wiem, dlaczego tak jest, ale faktycznie to się dzieje. Także zbytnio nie powinno dziwić, że naukowiec prowadzi autocentrum. Jowita wdraża się w świat motoryzacji, a jej ojciec jak do tej pory nie ma zbyt wiele z tym wspólnego. Niewykluczone, że kiedy córka będzie w potrzebie, przyjdzie z pomocą. Do tej pory Wiktor działa w sferze „dziewczynek”, kabrioletów i wesołego życia.

- Powiedział pan, że duża część osób zawodowo zajmuje się czymś innym, niż zawód wyuczony. Gdyby Karol Strasburger nie był aktorem, to pracowałby jako…?
- Wiem, czym chciałem się zajmować. Moje aktorstwo jest pewnego rodzaju kolejną próbą. Chciałem być marynarzem i uczyłem się w szkole morskiej. Planowałem pływać jako kapitan żeglugi wielkiej. Patrząc z perspektywy czasu, na to, co się stało z naszą żeglugą, to uważam, że dobrze się stało. Planowałem być także inżynierem i zajmować się ściekami oraz kanalizacją. To też chyba był nie najlepszy wybór. Sądzę, że gdybym nie był zawodowo w tym miejscu, w którym jestem, to być może sprawdziłbym się jako operator. Nauczyłem się fotografować i kręcić filmy, amatorsko zrobiłem tego całą masę. Szkoła morska i politechnika wpłynęły także na to, że mam bardziej ścisły umysł niż humanistyczny. Pracując w zawodzie aktora, niewątpliwie przydały mi się uzyskana wiedza i umiejętności.

Rozmawiał Michał Pogodowski

Zobacz także:
Kto jest kim w serialu „Miłość na zakręcie”

Komentarze
© TV4 2019