2019-08-23

Jasper Sołtysiewicz: Kobiety będą rywalizować o Krystiana

0

Aktor specjalnie dla TV4.PL o swojej roli w serialu „Miłość na zakręcie”. Jakim bohaterem jest Krystian? Czy poradził sobie z traumą po śmierci taty? W jaki sposób udaje mu się łączyć pomoc owdowiałej mamie i zwykłe życie młodego mężczyzny? Jasper Sołtysiewicz zdradza również sercowe tajemnice produkcji Czwórki.

- Kim jest postać, którą gra pan w produkcji Czwórki?
- Krystian jest synem Jowity, któremu los zgotował naprawdę trudne zadanie. Po śmierci ojca szybko musi stać się w pełni mężczyzną, a niekoniecznie nim już jest. Stara się jednak stanąć na wysokości zadania. Czasem myślę, że ta rola go przerasta. Jednak chłopak nie ma wyjścia i wie, że nie może się poddać. Z czasem pojawia się pierwsza miłość. Wówczas wszystko nabiera nieco innych barw. Jednocześnie będzie i rodzina, i dziewczyna. Wtedy priorytety mogą się nieco zmieniać. Zobaczymy, co z tego wyniknie...

- Jak Krystian zareagował na śmierć ojca?
- On stracił tatę, a cała rodzina stabilność. Chłopak bardzo mocno to przeżywa, ale nie chce tego dać po sobie poznać. Chce, aby siostra i mama miały w nim wsparcie.

- Czy Krystian chce, aby mama dalej prowadziła Auto-Kawex, firmę założoną przez męża?
- Uważam, że postać, którą gram chce przede wszystkim, aby jego matka dobrze się czuła. Przez moment zastanawiał się, czy to nie będzie za dużo dla Jowity. Nie dlatego, że w nią nie wierzy, ale zdaje sobie sprawę ze stanu, w jakim znajduje się wdowa.

- Nagłe odejście taty zburzyło harmonię młodego człowieka. Bierze na siebie rolę głowy rodziny, a jednocześnie życie powinno toczyć się dalej. Jak mężczyzna to wszystko godzi?
- Tu pojawia się problem. Mój bohater jest rozdarty emocjonalnie. Z jednej strony jest mocno przywiązany do rodziny i wręcz pęka mu serce, z drugiej pojawia się ktoś, kto klei to serce. Można powiedzieć, że to będzie pierwsza poważna miłość Krystiana. Targać nim będą różne dylematy, a Jowicie niekoniecznie może się spodobać, że w takiej chwili pojawia się dziewczyna, która zabiera syna od rodziny. I mama i ukochana jednocześnie będą Krystiana potrzebować. Będzie gorąco!

- Jakie są pana zdaniem największe atuty serialu „Miłość na zakręcie”?
- Sądzę, że przedstawia prawdziwe problemy, jakie zdarzają się ludziom. Pierwsza miłość czy samotne wychowywanie dziecka - takie sytuacje mają miejsce w prawdziwym życiu. Myślę, że scenariusz jest ciekawy i nieszablonowy, a wszyscy na planie bardzo się przykładamy, aby widzowie byli zadowoleni.

Rozmawiał Michał Pogodowski

Zobacz także:
Kto jest kim w serialu „Miłość na zakręcie”
Kamila Boruta i jej nowa „Miłość na zakręcie”

Komentarze
© TV4 2019