2019-08-21

Kto jest kim w serialu „Miłość na zakręcie”? Poznaj postaci

0

Przedstawiamy sylwetki bohaterów najnowszej produkcji Czwórki. Kogo zagrali Kamila Boruta, Zbigniew Stryj, Violetta Arlak czy Karol Strasburger? Oto obsada serialu „Miłość na zakręcie” i wszystkie kluczowe role bez tajemnic. Zobacz zdjęcia!

„Miłość na zakręcie” może poszczycić się rozbudowaną obsadą. Wśród aktorek i aktorów są zarówno artyści znani z ekranów, jak i debiutanci.

 

Jowita (Kamila Boruta)
Doktor mikrobiologii, która zmuszona jest po śmierci męża wejść w obcą sobie, męską branżę. Dzieląc czas między wychowaniem dzieci, Krystiana i Ani, prowadzeniem autocentrum i pracą na uczelni, funkcjonuje w trzech różnych światach - między domem, firmą na przedmieściach a środowiskiem uniwersyteckim. Subtelna, wrażliwa kobieta, która będzie musiała znaleźć w sobie siłę na wyzwania jakich nawet nie podejrzewa.

Krystian (Jasper Sołtysiewicz)
18-letni syn Jowity. Inteligentny, zrównoważony, stara się wspierać matkę, a jednocześnie wybija się na niezależność. Zakochany w Martynie. Kiedy okazuje się że jego miłość to córka nieuczciwego właściciela konkurencyjnej firmy, dążącego do przejęcia Auto-Kawexu, popada w konflikt z matką, nie akceptującą jego związku, który Krystian traktuje bardzo poważnie.

Ania (Aleksandra Paśniewska)
15-letnia córka Jowity. Dobrze się uczy, jest ambitna. Emocjonalnie bardzo związana z ojcem, trochę rozpieszczona „córeczka tatusia”, nie może się pogodzić z jego śmiercią. Buntuje się przeciwko mamie, która stara się, by rodzina wróciła do normalnego życia.

Bogdan (Zbigniew Stryj)
Mąż Jowity, ojciec Ani i Krystiana, założyciel Auto-Kawexu - warsztatu samochodowego połączonego z komisem - które uwikłane zostało w niebezpieczne interesy. Owdowiała Jowita nie zdaje sobie sprawy z gry, która toczy się wokół firmy i tajemnicy związanej ze śmiercią Bogdana.

Wiktor (Karol Strasburger)
Ojciec Jowity, dziadek Krystiana i Ani. Emerytowany architekt, który stara się żyć pełnią życia. Co jakiś czas pojawia się u Jowity i wprowadza w jej życie zamieszanie. Wnosi też dawkę szaleństwa w życie wnuków. Jego pojawienie się będzie zawsze oznaczało komediowe perypetie i ból głowy Jowity.

Krysia (Violetta Arlak)
Właścicielka baru nieopodal Auto-Kawexu. Stołują się u niej pracownicy Jowity. Postać komediowa. Wesoła, głośna, bezpośrednia, kontaktowa, życzliwa. Uwielbia mężczyzn - z wzajemnością. Miała czterech mężów. Mimo bagażu nie zawsze dobrych doświadczeń, pozytywnie nastawiona do życia i ludzi.

Ewa (Aleksandra Szwed)
Atrakcyjna, energiczna, z dobrą energią. Najmłodsza siostra czterech braci, kocha męski świat, w tym motoryzację, nie tracąc jednocześnie nic ze swojej kobiecości. Zatrudnia się w komisie u Jowity - mężczyźni w tej branży zwykle ją lekceważą, więc liczy, że właścicielka - kobieta zrozumie jej pasję do samochodów. Ewa wnosi w świat Auto-Kawexu dużo uroku i energii. Pomaga Jowicie postawić komis na nogi.

Darek (Mateusz Wróblewski)
Mechanik Auto-Kawexu. Sympatyczny, przystojny, pozytywnie nastawiony. Nie ustaje w poszukiwaniach wielkiej miłości, ale jego wyobrażenia o kobietach, ich uczuciach i motywacjach często rozmijają się z rzeczywistością, przez co umykają mu czasem rzeczy oczywiste dla wszystkich innych, jak w przypadku jego sąsiadek, których radzi się w sprawach sercowych. Kiedy o naprawę auta prosi go piękna Luiza i umawia się z nim na spotkanie, Darek ma nadzieję, że ich znajomość przerodzi się w coś więcej.

Sebastian (Michał Hołub)
Mechanik Auto-Kawexu. Choć roztaczały się przed nim atrakcyjne perspektywy zawodowe, wybrał proste życie i pracę w warsztacie, którą bardzo lubi, bo motoryzacja jest jego wielką pasją od dziecka. Inteligentny, interesujący, zwraca uwagę kobiet, wpada także w oko Darii, przyjaciółce Jowity.

Igor (Sebastian Dziubiel)
Mechanik Auto-Kawexu. Męski, konkretny, nie przebiera w słowach i opiniach. Kibic i miłośnik kina, zwłaszcza akcji, horrorów i kreskówek. Nieufny wobec obcych, ale w gruncie rzeczy dobry chłopak. Pod maską macho kryje parę niespodzianek.

Daria (Olga Pęczak)
Przyjaźni się z Jowitą od lat, choć bardzo się do siebie różnią. Wnosiła zawsze w życie Jowity trochę szaleństwa, dawała jej chwilę oddechu od pracy naukowej, męża i dzieci. Daria to kobieta sukcesu - inteligentna, kreatywna, przyzwyczajona do wydawania poleceń i do tego, że ludzie jej słuchają. W życiu prywatnym unika zobowiązań, nie myśli o małżeństwie ani dzieciach, za bardzo kocha wolność i niezależność. Ze swoich flirtów i romansów często zwierza się Jowicie. Kiedy odwiedza ją w firmie, poznaje Sebastiana.

Monika (Ilona Korycka)
Pracuje na recepcji w Auto-Kawexie. Do czasu objęcia kierownictwa przez Jowitę Monika była jedyną kobietą w firmie i choć doskonale dawała sobie radę w tym męskim królestwie, cieszy się, że żona zmarłego szefa zdecydowała się przejąć po nim zarządzanie. Monika jest młodą, atrakcyjną dziewczyną, lubianą przez kolegów i klientów. Ma chłopaka, Sławka, który jest o nią bardzo zazdrosny, co daje się jej coraz częściej we znaki.

Waldek (Aleksander Mackiewicz)
Pracownik komisu. Kiedy Jowita stawia pierwsze kroki w firmie i zalicza pierwsze potknięcia, Waldek okazuje jej zrozumienie i nie szczędzi życzliwych gestów, czym zaskarbia sobie jej wdzięczność i sympatię. Jednak nie jest z nią szczery, a jego działania mogą poważnie zaszkodzić firmie. Ukrywa swoje kontakty z Andrzejem oraz skomplikowane motywacje, które skłoniły go do współpracy z rywalem Jowity.

Antoni (Tomasz Zaród)
Podpora firmy, świetny, doświadczony fachowiec i mądry człowiek, który jednak nie uniknął w przeszłości błędów, jakie zaciążyły na jego życiu. Cieszy się szacunkiem i autorytetem wśród pracowników. Był prawą ręką Bogdana, a dla Jowity stał się nieocenionym przewodnikiem w nowej firmie i prawdziwym wsparciem. Dzięki niemu Auto-Kawex funkcjonuje bez większych zakłóceń tuż po śmierci Bogdana i to on pomaga Jowicie, kiedy waha się czy podjąć zarządzania firmą po mężu. W pracy wszyscy na nim polegają, tymczasem w życiu prywatnym Antoni boryka się z trudnymi problemami osobistymi.

Włodek (Andy Do)
Inteligentny, kompetentny księgowy. Wesoły, pogodny, otwarty. Przebojem zdobywa sympatię pracowników Auto-Kawexu, nawet nieufnego wobec obcych Igora. Jest bohaterem wielu - nierzadko komicznych - perypetii związanych ze zderzeniem różnych tradycji, sposobów myślenia i przyzwyczajeń.

Andrzej (Piotr Makarski)
Wróg Jowity. Ojciec Martyny, w której zakochał się Krystian. Andrzej chce odkupić od Jowity Auto-Kawex i działa ostro, by obniżyć wartość firmy i zniechęcić Jowitę do dalszego jej prowadzenia. Jednak nie wszystkie działania, które przypisuje mu Jowita są jego sprawką.

Martyna (Izabela Rosiecka)
Martyna to spokojna nastolatka, której brakuje relacji z matką. Zastępuje ją jej ojciec i w jakimś stopniu zatrudniana przez Andrzeja od lat pomoc domowa Swietłana, której Martyna zwierza się czasem z dziewczęcych problemów. Martyna jest mocno związana z ojcem i cierpi, gdy z powodu Krystiana ich relacje zaczynają się psuć.

Komentarze
© TV4 2019