2019-08-14

Natalia Lesz i Tomasz Sobczak parą w serialu „Gabinet numer 5”

0

Kogo gra piosenkarka i aktorka w nowej produkcji Czwórki? Jakie postaci i perypetie przygotowali scenarzyści dla duetu aktorów oraz innych bohaterów? O czym jest serial i jakie tematy pojawiają się w najważniejszych wątkach?

„Gabinet numer 5” to nietypowa historia o lekarzach i pacjentach, z dużą dozą humoru i sytuacji dramatycznych zarazem. Każda z postaci skrywa jakąś tajemnicę i drugą twarz, która często również okazuje się nie do końca prawdziwa. W miarę rozwoju fabuły i odkrywania kolejnych kart poszczególne wydarzenia nabierają nowych, zaskakujących znaczeń.

Akcja rozgrywa się w małym miasteczku Bolesna, gdzie w miejscowej przychodni przecinają się drogi bohaterów - lekarzy, pracowników ośrodka, pacjentów i okolicznych mieszkańców.

Opowieść rozpoczyna się w dniu, gdy bezrobotny lekarz, Adam Domański - w tej roli Tomasz Sobczak, ścigany przez męża swojej kochanki - Magdy (Natalia Lesz), dostaje propozycję nie do odrzucenia z urzędu pracy i mimo woli zmuszony jest objąć wakat w przychodni w Bolesnej - pełnej sfrustrowanych pacjentów, zmęczonych lekarzy i odległych terminów oczekiwania na wizyty u specjalistów. Domański szybko daje się poznać jako świetny diagnosta o ogromnej wiedzy i… bezceremonialnie szczery arogant, który oddziela troskę o zdrowie pacjentów od konwenansów, a relacje służbowe od towarzyskich uprzejmości, budząc konsternację wśród pacjentów i pracowników ośrodka. Ironią, ciętym językiem i sarkastycznym poczuciem humoru Domański skutecznie trzyma wszystkich na dystans, niechętnie wpuszczając innych do swojego życia i starając się ukryć prawdę o swoich problemach.

Nic dziwnego, że już na wstępie zraża do siebie swojego nowego szefa, Dyrektora Żyłkę (Sylwester Maciejewski) i że różnie wyglądają jego interakcje z resztą zespołu: pediatrą - Basią Targalską (Marta Król) całym sercem oddaną swoim pacjentom i spodziewającą się wkrótce własnego dziecka, młodym ambitnym lekarzem - Mieszkiem Małeckim (Damian Kulec), ujmującą i empatyczną pielęgniarką - Anią (Anna Szymańczyk) oraz opryskliwą i wygadaną recepcjonistką - Grażyną (Jolanta Niedźwiecka). Śledząc zawodowe i prywatne perypetie każdego z nich, poznajemy historie ich pacjentów i ich własne, a jednocześnie widzimy ich w realiach doskonale nam znanych z życia - choć rzadko pokazywanych w serialach - źle wyposażonych gabinetów, zatłoczonych korytarzy i kolejek, gdzie toczą się niekończące się rozmowy o chorobach i o życiu. Sytuację w przychodni i losy bohaterów dodatkowo komplikuje śmierć tajemniczego pacjenta (Cezary Szczygielski) oraz morderstwo, do jakiego dochodzi w mieszkaniu Domańskiego, które dają początek dwóm pełnym zagadkowych wątków i nieoczekiwanych odkryć śledztwom.

Poza Tomaszem Sobczakiem i Natalią Lesz w obsadzie serialu „Gabinet numer 5” są również m.in. Sylwester Maciejewski, Marta Król, Damian Kulec, Anna Szymańczyk, Jolanta Niedźwiecka, Grażyna Zielińska, Rafał Cieszyński i Ryszard Rembiszewski.

Wśród twórców „Gabinetu numer 5” znaleźli się autorzy sukcesu hitu Czwórki „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: scenarzysta - Przemysław Hoffmann, reżyser - Wojciech Todorow i producentka - Monika Galliot-Salińska. Za produkcję „Gabinetu numer 5” w ATM Grupie S.A. odpowiadają Monika Galliot-Salińska i Elżbieta Szafrańska.

„Gabinet numer 5” od 4 września w środę o godz. 21.30 w Czwórce.

Zobacz także:
Perypetie lekarzy i pacjentów w serialu „Gabinet numer 5”

Komentarze
© TV4 2019