2019-08-12

„Nasza Klasa”, czyli gwiazdy w ogniu pytań dzieci

0

Jak poradzą sobie znani i lubiani, gdy staną naprzeciw żądnych wiedzy małolatów? Postaci, które wszyscy świetnie kojarzymy, zostaną wywołane do tablicy, żeby odpowiedzieć na trudne pytania zadawane przez najmłodszych. Program „Nasza Klasa” to lekcja wyśmienitej rozrywki. Emisja od 3 września we wtorki o godz. 21:30 i 22:00 w Czwórce.

Szkolną klasę pełną dociekliwych młodych ludzi odwiedzą wyjątkowi goście. Spis obecności: Anita Sokołowska, Janusz Chabior, Cleo, Marcin Miller, Bartek Kasprzykowski, Krzysztof Ibisz, profesor Jerzy Bralczyk, Michał Wójcik, Marcin Wójcik, Joanna Jędrzejczyk, Paweł Orleański, Paulina Gałązka, Tomasz Oświeciński, Gabriela Muskała, Rafał Rutkowski, Antek Królikowski, Łozo, Jan Kliment, Mariusz Węgłowski i Igor Kwiatkowski.

Wszyscy uczestnicy zmierzą się z bezpośrednimi pytaniami: o pracę, życie prywatne czy czasy szkolne. Będą musieli poradzić sobie także z przygotowanymi przez dzieci zadaniami specjalnymi, które stanowią niepowtarzalny sprawdzian nie tylko wiedzy i sprawności, lecz także kreatywności oraz poczucia humoru.

Gwiazdy, które zostaną skonfrontowane z ujmującą dziecięcą szczerością, z pewnością nie odmówią odpowiedzi zarówno na te łatwiejsze, jak i na najtrudniejsze pytania. A o co będą pytać najmłodsi: „Kiedy i z kim się pan pierwszy raz całował?”, „Dlaczego dzieci i ryby głosu nie mają?”, „Czemu trzeba słuchać dorosłych?”, „Dlaczego pan się rozwiódł?”, „Po co ludziom ślub?”, „Czy mąż jest zazdrosny o pocałunki w filmie?”, „Czego się pan wstydzi?”, „Co zrobić, gdy się zakocha w kimś, kto nie kocha?”, „Czy chciałby pan się poślubić?”. Nie zabraknie też przykładów typowej dziecięcej dociekliwości: „Ile buraków wejdzie do litrowego słoika?”, „Czy muchy to drony kosmitów?” i wielu równie intrygujących pytań.

Bohaterowie poszczególnych odcinków dostaną też zadania na czas, polegające na wyjaśnieniu w ciągu jednej minuty pojęcia lub zagadnienia związanego z ich pracą czy wykształceniem, jak choćby: „Co to jest antrakt?”, „Jak działa telewizja?”, „Czym jest wykres żelazo-węgiel?”, „Kto to jest figurant?” lub „Co to jest koło kwintowe?”.

Goście będą też musieli podjąć wiele innych nietypowych wyzwań, jak choćby cerowanie dziecięcej skarpetki, zatańczenie układu baletowego, wykonanie bukietu zaręczynowego, krojenie cebuli w piórka, odgadywanie hitów disco polo, zagranie fragmentu sztuki teatralnej lub przeczytanie przepisu na naleśniki, jakby to był list miłosny.

Za udział w programie gwiazdy nagradzane będą tak niebanalnymi prezentami, jak płaszcz imperatora, pudełko na marzenia, półka na nagrody czy pluszowy kalafior. Niecodzienne spotkanie z wyjątkowym audytorium będzie dla wielu gości sporym przeżyciem, które z pewnością wzbudzi wiele emocji. Oprócz śmiechu i zaskoczenia na ich twarzach niejednokrotnie pojawi się wzruszenie, a nawet łzy.

Zobacz także:
„Nasza Klasa” w Czwórce, czyli znani przy tablicy

Komentarze
© TV4 2019