2019-05-18

„Policjantki i Policjanci”: Randka w szpitalnej sali

0

Czy Ola Wysocka zrobi wrażenie na Mikołaju? Jak Białach przyjmie zaloty? W odcinkach serialu emitowanych od 20 maja duże znaczenie będą miały wątki obyczajowe. Co przyciągnie uwagę?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 550
Ola Wysocka stroi się na spotkanie z Białachem. Chce zrobić wrażenie na Mikołaju i aranżuje randkę w szpitalnej sali. Ma nadzieję, że to coś więcej, niż tylko przyjacielskie spotkanie. Z kolei Zuza Kowal bardzo mocno przejmuje się samotną sąsiadką. Liczy na to, że coś zmieni, kontaktując się z jej jedynym synem. Czy Zuza pomoże pani Lidii angażując się w jej sprawy prywatne? Tymczasem na patrolu z Wojtkiem zajmuje się zgłoszeniem o zwłokach młodej kobiety, znalezionych w lesie przez przypadkowego przechodnia. Patrol ósmy ma za zadanie zabezpieczyć zwłoki, dopóki nie pojawią się służby kryminalne. Na miejscu jednak okazuje się, że kobieta nadal żyje, pomimo ciężkiego pobicia. Zuza i Wojtek ratują jej życie. Dzięki znalezionym przy pobitej dokumentach błyskawicznie ustalają jej tożsamość i odnajdują jej najbliższą rodzinę. Śledztwo rozpoczyna się od wykluczenia hipotezy o seryjnym zabójcy.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 551
Podczas patrolu Zatońska i Zieliński interweniują w sprawie napadu na młodego mężczyznę. Agresorem jest człowiek pod wpływem alkoholu, który przy aresztowaniu twierdzi, że sam padł ofiarą oszustwa. Chwilę później na komendzie pojawia się żona aresztowanego, znana modelka. Juliusz od razu rozpoznaje kobietę z pierwszych stron gazet. Policjantów czeka interesujące śledztwo. Kolejna interwencja dotyczy kradzieży w sklepie z telefonami. Złodziejem jest nastolatek, któremu szczególnie zależy na… przyłapaniu. Policjanci muszą odkryć przyczynę takiego zachowania. Źródła informacji szukają w domu rodzinnym chłopaka. Szymon Zieliński z Igą i Tymonem. Sprawa ojcostwa zostaje wyjaśniona i Szymon ma już pełny obraz sytuacji. Tymczasem życie lubi zaskakiwać i policjant w krótce się o tym przekona.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 552
Karina Wolniewicz nie pojawia się w pracy. Krzysiek Zapała rozpoczyna poszukiwania na własną rękę. Zaczyna od mieszkania policyjnej partnerki. Na miejscu nie znajduje jej osobistych rzeczy, a współlokator nie ma pojęcia, co mogło się wydarzyć. Kiedy w rzece znalezione zostaje ciało mężczyzny, który włamał się ostatnio do mieszkania Kariny, Zapała ma coraz gorsze przeczucia co do całej sprawy. Tymczasem patrol numer sześć, na który w zastępstwie jadą Ola Wysocka i Emilka Drawska-Zapała, natyka się na bójkę dwóch mężczyzn. Podczas interwencji policjantki dowiadują się, że jeden z nich oskarża drugiego o kradzież roweru. W toku śledztwa Ola i Emilka trafią nawet do domu starców, gdzie podejrzenie o kradzież padnie na jedną z tamtejszych podopiecznych. Jest jeszcze sprawa ekshibicjonisty, którego znajdują na balkonie trzeciego piętra. Obie policjantki będą miały ręce pełne roboty.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 553
Zuza odwiedza swoją sąsiadkę. Drzwi otwiera jej syn staruszki, który daje policjantce do zrozumienia, by nie przychodziła więcej do jego matki. Kowal czuje się zaniepokojona sytuacją. Białach zaprzyjaźnia się z pielęgniarką Polą. Kiedy w szpitalu dochodzi do niebezpiecznej sytuacji i Pola potrzebuję pomocy, Mikołaj musi zareagować. Czy uda mu się pokonać słabości własnego ciała i stanąć na wysokości zadania? Tymczasem na zjeździe integracyjnym jednej z firm dochodzi do próby gwałtu. Na miejsce zdarzenia wysłany zostaje patrol ósmy. Niedoszły gwałciciel trafia nieprzytomny do szpitala. Ofiara, broniąc się, rozbiła mężczyźnie głowę szklaną karafką. Napastnik po przebudzeniu nie pamięta niczego z minionej nocy. Brakuje też bezpośrednich świadków. Dopiero amatorskie nagrania z prywatnych komórek naprowadzają policjantów na trop w tej sprawie.

 

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 554

Dyżurny przekazuje policjantom pierwsze zgłoszenie. W klubie go-go doszło do pobicia. Na miejscu patrol zastaje mężczyzn w trakcie szarpaniny. Jeden z nich oskarża klub o kradzież sporej sumy, którą wniósł jako klient poprzedniego wieczoru. Drugi z mężczyzn, kierownik klubu, zaprzecza wszelkim oskarżeniom. Świadkiem zdarzenia jest jedna z pracownic, sama nie mająca nic do powiedzenia policji. Dzięki zapisom z monitoringu patrol natrafia na ważny trop w tej sprawie. Komenda przyjmuje kolejne wezwanie. Tym razem dwóch starszych panów nieco nabroiło podczas ogrodowego grillowania. Żony wezwały policję i pogotowie do nietypowo zachowujących się mężów. Podczas interwencji służby policyjne mają podejrzenia, że winowajcy są pod wpływem pewnej substancji.

 

 Który wątek jest najciekawszy?

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.

Zobacz także:
„Policjantki i Policjanci”: 10. sezon równie dramatyczny?
„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Co nowego?
Kryzys Białacha, tajemnicze odkrycie na komendzie i…
Nowe sezony serialowych hitów Czwórki od 4 marca

 
Komentarze
© TV4 2019