2019-05-12

Czy Mikołaj ukrywa prawdę o zdrowiu przed lekarzami?

0

„Policjantki i Policjanci”: Jak Białach radzi sobie w walce z chorobą? Czy ufa lekarzom? Zapała ma kłopoty finansowe, a nad Kariną zbierają się czarne chmury. Co wydarzy się w odcinkach serialu emitowanych od 13 maja? Jakie tajemnice rozwikłają policjanci? Kto komu nadepnie na odcisk?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 545
Rano Zuza spotyka staruszkę z sąsiedztwa z ciężkimi zakupami. Pomaga jej, ale myśl o nienajlepszym stanie starszej pani nie daje jej w ciągu dnia spokoju. Tymczasem na patrolu wraz z Wojtkiem zajmuje się sprawą licealistki, która wpadła pod samochód niedaleko swojej szkoły. Z zeznań uczniów, którzy byli świadkami wypadku, wynika, że dziewczyna mogła zrobić to celowo. Ojciec poszkodowanej twierdzi, że córka jest gnębiona przez nauczyciela matematyki i dlatego targnęła się na własne życie. W toku śledztwa okazuje się, że podejrzany nauczyciel ma podobną historię na swoim koncie. W innej szkole, w której pracował, jedna z jego uczennic również próbowała odebrać sobie życie. Czy to może być przypadek? W ciągu dnia Zuza i Wojtek odwiedzają w szpitalu Białacha. Mikołaj postanawia ukryć coś przed lekarzami - czy postąpi wbrew ich zaleceniom? Po pracy Zuza idzie do staruszki, którą spotkała rano. Mimo oporów kobiety udaje jej się wejść do jej mieszkania, gdzie odkrywa smutną prawdę o jej sytuacji. Zuza ma zamiar wziąć sprawę w swoje ręce.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 546
Patrol Krzyśka i Kariny zajmuje się zgłoszeniem o siedemnastolatce, która zniknęła z domu. Pod nieobecność matki dziewczyna pozostawała pod opieką niewiele starszego od siebie brata, a jedynym tropem w śledztwie jest jej chłopak, o którego istnieniu patrol szósty dowiaduje się od klasowej koleżanki zaginionej. Okazuje się, że chłopak jest ze środowiska kibiców. Czy możliwe, że zniknięcie tych dwojga jest wynikiem zaplanowanej ucieczki? Tymczasem matka Zapały ma ogromne wyrzuty sumienia z powodu poważnych kłopotów finansowych rodziny. Krzysztof próbuje robić dobrą minę do złej gry, chociaż wizyta u prawnika nie daje nadziei na pozytywne rozwiązanie problemu. Z kolei Karina Wolniewicz ma coś do ukrycia. Wykorzystuje w tym celu zabawkę, która trafia w ręce Heli. Niestety prześladowca policjantki pojawia się również w domu dziecka.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 547
Wojtek i Zuza rozpoczynają dzień służby od poważnego wezwania. W hotelu robotniczym jedna ze sprzątaczek znalazła mężczyznę w bardzo ciężkim stanie, po tym jak spadł na ziemię z wysokości kilkunastu metrów. Patrol musi sprawdzić, czy ktoś nie pomógł poszkodowanemu w upadku. W trakcie śledztwa policjanci rozmawiają ze współlokatorami mężczyzny. Nikt nie potrafi pomóc w ustaleniu faktów. Dopiero rozmowa z portierką hotelu przynosi nowy trop w całej sprawie. Patrol ósmy dostaje także zgłoszenie w sprawie szczekającego psa. Jeden z mieszkańców bloku uskarża się na ciągłe ujadanie, które utrudnia mu pracę w domu. Nikt nie spodziewa się, że człowiek ten w konsekwencji okaże się wybawcą uciążliwego zwierzęcia. Tymczasem sytuacja Białacha komplikuje się - lekarz nie ma dla niego dobrych wieści. Jednakże zawodowy policjant nie poddaje się i z pomocą Niedźwieckiego kolejny raz staje do walki o swoje zdrowie. Z kolei Zuza pomaga swojej sąsiadce w domowych porządkach z okazji długo wyczekiwanej wizyty syna. Czy samotną kobietę odwiedzi w końcu najbliższy jej człowiek? Kowal ma co do tego poważne wątpliwości.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 548
Profos i Juliusz zadzierają ze swoją przełożoną, Olą Wysocką. W następstwie tego czeka ich zasłużona kara -służba w formie patrolu pieszego. Wymuszony spacer po dzielnicy kończy się nietypową akcją ratowniczą, w której pies Luna odegra kluczową rolę. Tymczasem patrol w składzie Zieliński i Zatońska interweniuje w sprawie ulicznej sprzeczki. Właścicielka sklepu przepędza nieletniego chłopaka, który nielegalnie handluje pod oknami jej biznesu. Policjanci chcą pomóc dziecku, ale trafiają na opór z jego strony. Dopiero Wysockiej udaje się porozmawiać z zatrzymanym. Dzięki tej rozmowie patrol dociera do rodziny i dowiaduje się o jej skrajnie ciężkiej sytuacji. Dodatkowo w tle jest problem zadłużeń u lichwiarzy. Policjanci będą mieli pełne ręce roboty. Uczucie miedzy Zatońską a Zielińskim rozwija się, jednak spotkanie z Igą i jej synem Tymonem nie pozostaje bez wpływu na całą sytuację. Zieliński ma pewne podejrzenia, które muszą się w najbliższym czasie wyjaśnić.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 549
Zapała otrzymuje pismo z banku. Żądają w nim pierwszej raty i grożą komornikiem. Krzysiek boi się wyjawić Emilce w jak ciężkim położeniu się znaleźli. Emilka jednak domyśla się prawdy i na własną rękę próbuje rozwiązać ich kłopoty. Nad Kariną także zawisły ciemne chmury. Policjantka jest zestresowana, bo wie, że zbliża się kulminacja jej problemów. Tymczasem na komendę trafia zgłoszenie o pobitej do nieprzytomności kobiecie, którą podczas porannego joggingu znalazła biegnąca przez park dziewczyna. Motyw rabunkowy jest raczej wykluczony bo policjanci znajdują obok poszkodowanej torebkę z pieniędzmi i dokumentami. Dzięki tym ostatnim Krzysiek i Karina szybko trafiają do najbliższej rodziny kobiety. Córka ofiary podejrzewa swojego ojca, z którym matka się właśnie rozwodziła. Patrol szósty musi odnaleźć głównego podejrzanego, który okazuje się być od jakiegoś czasu bezdomnym. Czy to on okaże się winnym pobicia?

Który wątek jest najciekawszy?

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.

Zobacz także:
„Policjantki i Policjanci”: 10. sezon równie dramatyczny?
„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Co nowego?
Kryzys Białacha, tajemnicze odkrycie na komendzie i…
Nowe sezony serialowych hitów Czwórki od 4 marca

 

 

 
Komentarze
© TV4 2019