2019-04-27

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Odcienie zazdrości

0

Magda i Paulina walczą o Kubę, Kubis pełen dylematów, a Daga ma nowego partnera. Co wydarzy się w odcinkach serialu emitowanych w Czwórce od 29 kwietnia do 2 maja? Jakie sprawy przyjdzie rozwikłać detektywom?

Paulina wstawi się za Bolem u Julii. Kubis będzie musiał dokonać wyboru między Wawerskim a Gawlikiem. Magda namówi Kubę na wspólne wyjście z Pauliną, a między Dagą, Hubertem i Markiem dochodzić będzie do coraz większych napięć.

 

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 293
Walczak i Wach prowadzą śledztwo, w którym wydatnie pomaga im młody stażysta, Janek Suszek. Chłopak coraz lepiej czuje się w wydziale i w końcu udaje mu się znaleźć mieszkanie. W środku czeka go jednak niemała niespodzianka. Bolo prosi Paulinę o pomoc w przełamaniu niechęci, jaką okazuje mu patolożka Julia Pakulska. Wach odkrywa, że bardzo dobrze dogaduje się z panią doktor. W toku śledztwa w sprawie pobicia paparazzo i splądrowania jego mieszkania i samochodu, kryminalni mają sporo faktów do ustalenia. Wiele osób mogło chcieć zemścić się na wścibskim facecie z aparatem i policjanci sprawdzają gwiazdy, które ostatnio fotografował. Plotka głosi, że udało mu się „ustrzelić” słynną piosenkarkę, Mariannę, podczas potajemnej schadzki z gangsterem i raperem, Jaszczurem.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 294
Daga Górska przy wsparciu Wojtali i stażystki, Anki, bada sprawę wypadku drogowego, w którym zginął człowiek. Sprawa wydaje się banalna, bo Bolek szybko znajduje ślady srebrnego lakieru i fragment tablicy rejestracyjnej auta, którym jechał sprawca – ale technik, zauroczony spotkaniem z patolożką Pakulską… gubi ten kluczowy dowód. Policjanci są zmuszeni skontrolować całą listę właścicieli srebrnych samochodów. Przy tej okazji wpadają na trop nielegalnego procederu, w jaki zaangażowana była ofiara. Wojtali bardzo podoba się współpraca z Anią – pierwszy raz ktoś z zespołu jest niższy stopniem od niego. Starszy posterunkowy wyraźnie stara się zrobić na dziewczynie wrażenie. Tymczasem naczelnik Kubis ma nie lada kłopot. Musi zatrudnić do wydziału nowego oficera – ale etat ma tylko jeden. Prosi Górską o radę: które z dwóch podań, Wawerskiego czy Gawlika, powinien przyjąć?

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 295
Duet Wach-Walczak zajmuje się sprawą zabójstwa cenionego operatora filmowego. Denat został pobity, ale zginął od strzału w pierś. Kryminalni szybko ustalają, że prowadził rozrywkowe życie – nie stronił od alkoholu, narkotyków i młodych dziewczyn, które wabił do siebie, obiecując im karierę w filmie. Aleks, jeden z synów zabitego, odziedziczył po ojcu upodobanie do zabawy i temperament. Kiedy Wach i Walczak słyszą, że ostatnio skonfliktował się z ojcem, chłopak staje się pierwszym podejrzanym. Niedługo potem znajdują jednak kartę pamięci z aparatu denata. Okazuje się, że jedną z dziewczyn, którą zaciągnął do łóżka, była aktualna narzeczona Mateusza, drugiego z jego synów… Równolegle Kuba Walczak cały czas stara się przekonać Paulinę, jaką świetną osobą jest jego nowa dziewczyna, Magda. Udaje im się umówić na kolację we trójkę.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 296
Osamotniona Daga Górska rozpoczyna pracę w duecie z nowym partnerem, do którego zdarza się jej odezwać per „Tomek”… Mają do wyjaśnienia sprawę Igora, pana młodego, który zginął w swoją noc poślubną w pensjonacie, gdzie odbywało się wesele. Pierwszą podejrzaną staje się była dziewczyna Igora, Edyta. Pojawiła się pod pensjonatem w czasie wesela, wcześniej regularnie do niego wydzwaniała – a kryminalni odkrywają, że w jej posiadaniu jest grubsza gotówka, którą skradziono Igorowi. To jednak tylko pierwszy krok: kryminalni będą musieli odkryć tajemnicę drugiego, skrywanego życia denata. Tymczasem Hubert Wawerski jest wściekły na Dagę, jego złość przenosi się również na najbliższego kumpla, Gawlika.

Które wątki są najciekawsze?

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce.

Komentarze
© TV4 2019