2019-04-27

„Policjantki i Policjanci”: Białach będzie miał operację

0

Trwa walka o zdrowie Mikołaja. Najbliżsi i przyjaciele drżą o jego życie. Szymon będzie zazdrosny o Asię, Karinie ktoś deptać będzie po piętach, a Zuza (przygotuje dla Wojtka niespodziankę, która wiele będzie dla niego znaczyć. Wojtek z kolei postanowi jej pomóc, gdy okaże się, że ktoś szuka na nią haków. Tymczasem Radek odkryje receptę na świetne samopoczucie, a komendant Jaskowska i prokurator Zieliński chcąc oszczędzić sobie nawzajem zamartwiania się, tylko je spotęgują. Co jeszcze wydarzy się w odcinkach serialu emitowanych od 29 kwietnia do 3 maja?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 535
Asię Zatońską czeka tego dnia niemiła niespodzianka, ktoś zdemolował jej auto. Policjantka ma podejrzenia, kto mógł w ten sposób chcieć się na niej zemścić. Tymczasem w pewnej pasiece ktoś dewastuje wszystkie ule. Straty wycenione są na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Do czynu szybko przyznaje się sąsiad pszczelarza, którego córka została wielokrotnie ukąszona przez pszczoły i trafiła do szpitala. To jednak nie koniec śledztwa, policjanci muszą odkryć przyczynę agresywnego zachowania owadów. W rozwiązaniu zagadki pomoże im skutecznie policyjny kolega Juliusz. Radek, który odkrył receptę na świetne samopoczucie, teraz chce się podzielić szczęściem z kolegami z pracy. Czy znajdzie chętnego na wspólne świętowanie??

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 536
Zuza Kowal i Wojtek Niedźwiecki dostają wezwanie do szkoły podstawowej, w której doszło do wybuchu bomby. Na miejscu okazuje się, że ładunek wybuchowy to chałupniczo skonstruowana petarda. Podejrzenia padają na jednego z uczniów z zainteresowaniami pirotechnicznymi. Czy w toku działań policjantów potwierdzi się początkowo zakładana teza? Tymczasem Białach ma ważną wizytę lekarską, po której nie chce zdradzić nikomu wyników swoich badań. Wysocka martwi się o niego, bo nawet podczas odwiedzin córki, Ani, Mikołaj ma ponury nastrój i nie uczestniczy w żadnych rozmowach. Zuza ma dla swojego służbowego partnera niespodziankę. Będzie okazja, aby tych dwoje zbliżyło się do siebie także prywatnie.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 537
Białach trafia do szpitala. Jest w decydującym momencie swojego życia. Czy podda się zabiegowi, który obarczony jest dużym ryzykiem niepowodzenia? Karina Wolniewicz po krótkim urlopie wraca na służbę. Niestety wygląda na to, że ciągną się za nią jakieś poważne kłopoty. Tymczasem na patrolu z Zapałą dostają wezwanie do szpitala miejskiego. Rano został tam przywieziony poparzony siedemnastoletni chłopak. Policję wezwali jego rodzice. Dziwne jest jednak to, że ktoś zostawił chłopaka na izbie przyjęć i uciekł. Kluczem do rozwiązania zagadki może być kolega, u którego poszkodowany miał spędzić minioną noc. Ten sam chłopak zostaje odnaleziony w ciągu dnia na poligonie wojskowym przez jednego z żołnierzy. W tym momencie śledztwo nabiera rozpędu, a patrol szósty skutecznie odkrywa kolejne fakty tej łamigłówki.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 538
Asia Zatońska dostaje na komendzie bukiet kwiatów. Szymon jest ciekawy od kogo i po kryjomu czyta liścik. Niestety zostaje nakryty przez swoją służbową partnerkę. Dochodzi między nimi do małego spięcia. Na patrolu Aśka i Szymon jadą na wezwanie dotyczące kilkuletniego dziecka pozostawionego w sali rozrywki. Próbując ustalić, jak do tego doszło, policjanci biorą pod uwagę m.in. porzucenie dziecka i wypadek opiekuna. Zatońska i Zieliński szybko odkrywają, że chłopcem opiekuje się również ciocia. Kiedy udaje im się do niej dotrzeć, uzyskują informacje, które kierują śledztwo na zupełnie inny tor. Tymczasem Jaskowska szykuje się do kolejnej wizyty u ginekologa. Prokurator Zieliński chciałby być przy tym badaniu, ale Jaskowska wyraźnie mu zabrania. Co takiego ukrywa przed partnerem? Czy powinien się martwić o ich wspólną przyszłość?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 539
Ola Wysocka słabnie podczas odprawy. Dyżurny Jacek wzywa do niej pogotowie. Okazuje się, że policjantka jest wycieńczona i ma to związek z operacją Białacha. Wysocka zwierza się Zuzie Kowal, jak wygląda sytuacja. Tymczasem na patrolu z Wojtkiem Zuza jedzie na interwencję do agencji modelek, gdzie jedna z kobiet została zepchnięta ze schodów. Ze względu na dużą rywalizację w tym środowisku pierwsze podejrzenia padają na inne modelki z agencji. Policjanci postanawiają przeprowadzić małą prowokację, aby przekonać się, jak jest naprawdę. Tym razem w realizacji planu pomaga im Jacek Nowak. Na komendzie Zuzę odwiedza młody haker, któremu kiedyś pomogła. Ma dla niej istotne informacje dotyczące jej osoby. Komuś wyraźnie zależy, aby zniszczyć życie młodej policjantce...

Który wątek jest najciekawszy?

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.

Zobacz także:
„Policjantki i Policjanci”: 10. sezon równie dramatyczny?
„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Co nowego?
Kryzys Białacha, tajemnicze odkrycie na komendzie i…
Nowe sezony serialowych hitów Czwórki od 4 marca

 
Komentarze
© TV4 2019