2019-04-24

Aneta Awtoniuk: Praca behawiorystki nie jest fanaberią

0

Prowadząca program „SuperPies” o tym, jak zmieniło się postrzeganie jej zawodu. Czy jest lepiej niż kiedyś? Choć zadania behawiorystki nie są łatwe, Aneta Awtoniuk oswaja widzów ze swoją rolą, jednocześnie pomagając zwykłym ludziom i gwiazdom w codziennym wychowaniu czworonogów.

Aneta Awtoniuk doradza, ale przede wszystkim edukuje bohaterów programu „SuperPies”. Dzięki niej dowiadują się, jak postępować ze zwierzakami lub jak zmienić ich złe nawyki i zachowania. W rozmowie z IPLA.TV przyznaje, że nie zawsze jej praca była oczywista dla zwykłych ludzi. - Kiedy dwanaście lat temu mówiłam, że mój zawód to behawiorystyka zwierząt, pytano, czy jest na to szczepionka, albo jak to się leczy - opowiada.

Czy w trakcie emisji drugiego sezonu programu „SuperPies” w Polsacie jest inaczej? - W tej chwili mówią: „O matko, jaki masz fascynujący zawód” - ujawnia. - To się na przestrzeni lat bardzo zmieniło - potwierdza Aneta Awtoniuk. Z każdym kolejnym odcinkiem produkcji widzowie dowiadują się coraz więcej, np. nowości na temat prawidłowej pielęgnacji lub odżywiania.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Aneta Awtoniuk (@anetaawtoniuk)Kwi 6, 2019 o 1:19 PDT

W pracy z czworonogami wyzwań nie brakuje. Aneta Awtoniuk zajmuje się m.in. agresją, ujadaniem czy problemami w trakcie spacerów. - Do każdego zwierzaka jest droga, tylko trzeba ją znaleźć. I taka jest właśnie moja rola - mówi. - Taki program bardzo zmienia świadomość. Jakość życia poprawia się, nie tylko patrząc na psa, ale też na dwunożnych, którzy z nim żyją - zaznacza.

Jakie jeszcze kłopoty właścicieli uda jej się rozwiązać? Co widzowie programu „SuperPies” zobaczą w kolejnych odcinkach?

Oglądaj w IPLA.TV: Czy korzystanie z usług behawiorystki to fanaberia?

SuperPies w piątki o godz. 11:25 w Czwórce.

Zobacz także:
Tomasz Niecik i jego „SuperPies”. A nawet super psy
„SuperPies”: Agnieszka Włodarczyk gościem programu
Tomasz Niecik powiększa rodzinę. Kto mu pomaga?
Program „SuperPies” w odwiedzinach u braci Mroczków
Aneta Awtoniuk: Trzeba karać za przemoc wobec zwierząt!

Komentarze
© TV4 2019