2019-04-12

Tajemnicza rola dziwnego właściciela sex shopu

0

Co wydarzy się w serialu „Policjantki i Policjanci” od 15 do 19 kwietnia? Które wątki okażą się najbardziej intrygujące? Gwałt i pobicie striptizerek, szwindel związany z budową domu, wzruszające losy dziewczynki z domu dziecka, czy… policja na kursie tańca. Jakie niespodzianki czekają na funkcjonariuszy?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 525
Słynna akcja charytatywna zostaje zakłócona napadami na wolontariuszy. Pozornie proste śledztwo okazuje się wyzwaniem, bo nic nie jest w tej historii czaro-białe. Kto naprawdę zajmuje się dobroczynnością, a kto jest zwykłym złodziejaszkiem? Marzenia Zapałów o własnym domu wciąż wymagają poświęceń. Czy niezwykle korzystny interes z sąsiadem to rozwiązanie na jakie czekali? Karina bije się myślami. Czy policjantka powinna pomóc opuszczonej dziewczynce, czy może jej tylko zaszkodzić swoimi emocjami?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 526
Kolejny dzień służby patrolu siódmego rozpoczyna się zgłoszeniem o próbie gwałtu. Policjanci są zaskoczeni takim wezwaniem przed południem, bo podobne sytuacje zdarzają się zazwyczaj w nocy lub wieczorem. Na miejscu okazuje się, że podejrzanym o napaść jest właściciel sex shopu. Poszkodowana zeznaje, że od razu rozpoznała winnego. Do tych zeznań dołącza się jej mąż poszkodowanej, który szczególnie naciska na ujęcie wskazanego sprawcy. Problem w tym, ze domniemany gwałciciel ma mocne alibi, zaś cała sprawa dodatkowo łączy się z pobiciem kilku striptizerek z pobliskiego klubu. Tego samego dnia policjantów na komendzie czekają wyjątkowo wzruszające dla wszystkich odwiedziny. Tymczasem komendant Jaskowska i prokurator Zieliński nawet podczas pobytu w sanatorium nie mogą odpocząć od pracy zawodowej. W nocy dochodzi do dramatycznych wydarzeń. Kierownik sanatorium znajduje martwe nagie ciało jednego z kuracjuszy.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 527
Zuza Kowal, w związku z tajną misją w szkole tańca, ma dla swojego służbowego partnera zadanie specjalne. Wojtek nie spodziewa się, jakie wrażenie zrobi na nim jego policyjna partnerka. Na komendzie patrol ósmy otrzymuje wezwanie do awantury. Jakaś kobieta twierdzi, że nie może dostać się do własnego domu. W trakcie interwencji okazuje się, że dom na którego budowę wyłożyła pieniądze, nie jest jej. Narzeczony zaś, który pobrał od niej okrągłą sumę, rozpłynął się w powietrzu. Policjanci podczas dochodzenia natrafiają na trudności znacznie komplikujące rozwiązanie sprawy. Wojtek wpada na pomysł, by poszukać podobnych zgłoszeń w bazie policyjnej. Czy taki kierunek śledztwa okaże się strzałem w dziesiątkę? Zuza całkowicie angażuje się w pomoc Zatońskiej i jeszcze tego dnia schodzi ze służby wcześniej, żeby pojawić się na kursie tanecznym.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 528
Krzysztof Zapała ma ciężki poranek i spóźnia się do pracy, a przyczyną są kuny, spóźniony autobus i długie nogi jego żony. Na patrolu pierwsze wezwanie przychodzi ze szpitala. Lekarz zgłasza próbę otrucia. Starszy mężczyzna pod wpływem substancji odurzających trafia kolejny raz na oddział. Niestety sam poszkodowany nie pamięta, co się z nim działo poprzedniego dnia. Starszy pan podejrzewa sąsiada, z którym od dawna ma zatargi. Partol szósty sprawdza ten trop, odkrywając po drodze, że pokrzywdzony ma uzależnionego od narkotyków syna, którego istnienie zataił przed policją. Karina z patrolu szóstego angażuje się emocjonalnie w relację z dziewczynką z domu dziecka. Zapała, mając w pamięci własne doświadczenia z dzieciństwa, ostrzega koleżankę z pracy, żeby bardzo poważnie podeszła do tej sprawy.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 529
Zatońska i Zieliński zostają wezwani przez kobietę, która twierdzi, że mechanik celowo psuje jej samochód – za każdym razem kiedy odbiera auto z warsztatu, po kilku dniach musi tam wrócić, bo kolejna rzecz wymaga naprawy. Poszkodowana jest przekonana, że nie jest to przypadek. Czy ma rację? Sam mechanik nie przyznaje się do winy. Tymczasem na szefowa działu patrolowego Aleksandra Wysocka odbiera z rąk dyżurnego list polecony z Komendy Głównej. Nikt nie spodziewa się, że zawartość przesyłki przeznaczona jest dla szczególnego pracownika policyjnego - psa Luny, a Juliusz będzie miał prawdziwy powód do dumy. Jednak wkrótce na komisariacie pojawi się postać, która zakłóci chwile świętowania…

Który wątek jest najciekawszy?

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.

Zobacz także:
„Policjantki i Policjanci”: 10. sezon równie dramatyczny?
„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Co nowego?
Kryzys Białacha, tajemnicze odkrycie na komendzie i…
Nowe sezony serialowych hitów Czwórki od 4 marca

Komentarze
© TV4 2019