2019-04-08

Nieoczekiwany urlop aspiranta. Winicjusz ma nową pracę

0

Intrygujące wątki w serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” od 8 do 11 kwietnia. Kto odkryje podstęp Jawora? Jak Walczak przeżyje zniknięcie Izy? Czy aspirant Kopczyk skrywa tajemnicę? Dlaczego poszedł na nieoczekiwany urlop?

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 281
Górska odkrywa podstęp, jakiego dopuścił się Jawor z wykorzystaniem Tosi. Jest wściekła, że naraził dziewczynkę, ale podczas nowego śledztwa, które w dodatku wiąże się z wyjazdem, jest skazana na jego towarzystwo i konieczność współpracy. Razem jadą na miejsce, gdzie odbyła się impreza integracyjna pracowników agencji reklamowej i gdzie następnego dnia po wieczornym party szef firmy został znaleziony martwy. Narzędzie zbrodni było oryginalne – długie i wąskie. Jawor szybko domyśla się, że mogło chodzić o szpilę z szaszłyków, które były serwowane na przyjęciu. Zamordowany szef firmy był powszechnie nielubiany – fatalnie traktował swoje pracownice, a i klienci firmy mogli mieć do niego sporo pretensji. Górska i Jawor musza odkryć, kto z uczestników wieczoru pałał do niego największą złością. Równolegle w mieście dochodzi do zaginięcia małej dziewczynki, Basi. Jawor jest przekonany, że wcześniej już gdzieś widział to dziecko.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 282
Walczak boleśnie przeżywa nagłe zniknięcie Izy, a Paulina nie potrafi – lub nie chce – go pocieszyć. Razem pracują nad zagadką zniknięcia Marcina, młodego chłopaka, adepta sztuk walki, które trenował w okolicznym klubie. Chłopak dorabiał sobie jako bramkarz w dyskotece „Bajlando” i tam detektywi kierują swoje pierwsze kroki. Odkrywają, że szef klubu faktycznie miał powody, aby rozzłościć się na młodego ochroniarza. Wkrótce potem znajdują jego zwłoki. Chłopak powiesił się na belce, ale ocena techników jest jednoznaczna: to dość kiepsko upozorowane samobójstwo. Wach i Walczak muszą odkryć, komu Marcin zalazł za skórę. Paulina spodziewa się, że Walczak prędzej czy później zacznie odreagowywać ostatnie wydarzenia ze swojego życia prywatnego.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 283
Tajemnica nagłego urlopu starszego aspiranta Kopczyka nadal się nie wyjaśniła, więc Ola Latoszek kolejną sprawę rozwiązuje w zespole z Pauliną Wach. Znaleziono ciało Darka, policjanta z jednostki rozpracowującej szajki złodziei samochodów. Kryminalnym udaje się znaleźć żonę ofiary, Łucję, która widziała go ostatnia - ale kobieta oświadcza, że ma zupełnie inaczej na imię i nie zna żadnego Darka. Prokurator sądzi, że Łucja zwyczajnie kłamie, więc kryminalni ściągają na pomoc Kingę Wilk, aby wytłumaczyć dziwny stan najważniejszego świadka. Syn Kopczyka, Winicjusz traci posadę w straży miejskiej. Latoszek dopinguje go w poszukiwaniu nowej pracy. Winicjusz trafia do prywatnej agencji detektywistycznej. To dla niego nowe wyzwanie.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 284
Komisarz Jawor odwiedza rodziców zaginionej dziewczyny. Basia nadal się nie odnalazła, a Jawor jest przekonany, że za jej zniknięciem stoi Rębacz. Policjant usiłuje zorientować się, jak przebiega śledztwo, ale naczelnik Kubis jest stanowczy – tą sprawą zajmuje się inny zespół, a Tomek razem z Dagą zostają przydzieleni do zbadania sprawy śmierci drobnego przedsiębiorcy. Wiele wskazuje na samobójstwo – ale fakt, że ofiara na kilka miesięcy przed śmiercią wykupiła sobie bardzo wysoką polisę na życie każe kryminalnym dokładnie zbadać temat. Denat miał wielu przeciwników, pogrążył się w kłopotach finansowych, powodując przy tym bankructwo kilku mniejszych firemek. Z żoną też od dawna mu się nie układało, kobieta zdążyła znaleźć sobie kochanka. Śledztwo wymaga pracy, a Jawor zupełnie nie ma do tego wszystkiego głowy – przede wszystkim chce iść do Rębacza i wprost skonfrontować się z nim w sprawie Basi.

Które wątki są najciekawsze?

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce.

Zobacz także:
„Policjantki i Policjanci”: 10. sezon równie dramatyczny?
„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Co nowego?
Kryzys Białacha, tajemnicze odkrycie na komendzie i…
Nowe sezony serialowych hitów Czwórki od 4 marca

Komentarze
© TV4 2019