Scooby Doo: Gdzie jesteś?

Scooby Doo: Gdzie jesteś?

serial animowany • Kraj: USA Odcinek: 6Amerykański serial animowany, pierwszy z serii opowieści o przygodach psa, imieniem Scooby-Doo i czwórki jego nastoletnich przyjaciół, wyprodukowany w legendarnej wytwórni Hanna Barbera.
Grupa nastolatków: pewny siebie przywódca, Fred, nieustannie wpadająca w tarapaty, Daphne, prymuska Velma i wiecznie głodny Kudłaty oraz dog niemiecki, wabiący się Scooby-Doo, który jest wyjątkowo tchórzliwy – ta piątka młodych detektywów uwielbia rozwiązywać tajemnicze zagadki. Razem odwiedzają nawiedzone domy, opuszczone wesołe miasteczka i porzucone parki rozrywki. Nieustannie podróżują i badają sprawy związane z duchami, wiedźmami i innymi potworami. Niesamowita aura, towarzysząca tym zjawiskom nie jest ich w stanie zniechęcić, ani też wystraszyć, bo zawsze u podstawy takiej historii grozy odkrywają coś bardzo ludzkiego i przyziemnego… Tylko Scooby-Doo w samym środku niebezpieczeństwa ze strachu najchętniej uciekłby na koniec świata lub szuka ratunku u Kudłatego, który też – w przeciwieństwie do reszty drużyny – nie grzeszy zbytnią odwagą. Ale dzięki współpracy i wzajemnej pomocy najbardziej nawet groźne sytuacje i dramatyczne historie kończą się dobrze, a złoczyńcy zostają wytropieni i przykładnie ukarani.
„Scooby-Doo…” to zarazem najdłużej produkowana animacja w historii (począwszy od 1969 roku). Doskonale łączy wszystkie elementy, uwielbiane przez dzieci: dowcip, przygodę i tajemnicę, ale bez epatowania zbędną przemocą. „Scooby-Doo” wyróżnia się jeszcze jednym. Imię tytułowego bohatera pochodzi z refrenu piosenki pt. „Strangers in the Night” Franka Sinatry. Czy którykolwiek jeszcze z rysunkowych psich bohaterów może się poszczycić tak szlachetnym rodowodem?

Komentarze