Galileo

• Kraj: Polska Odcinek: 291TAJEMNICE BERLIŃSKIEGO METRA CZ.1
150 kilometrow długości, 173 stacje, 10 przecinających miasto wzdłuż i wszerz linii. Berlińskie metro. Pierwszą linię metra otwarto jeszcze przed I wojną światową w 1902 roku. Dziś to ulubiony środek komunikacji berlińczykow i prawdziwy symbol miasta. Ekipa Galileo tym razem postanowiła zwiedzić zakamarki metra niedostępne na co dzień.
JADALNE KASZTANY
Gdzie są najlepsze kasztany? Większość z nas odpowie – Na placu Pigalle! I chociaż to Francja, nie tylko ze względu na słynną filmową kwestię, kojarzy nam się z pieczonymi kasztanami, to jednak z Włoch pochodzą najznamienitsze jadalne kasztany – zwane maroni. Jak uprawia się kasztany i ile trzeba za taką przyjemność zapłacić? – Zapraszamy na plantację.
DZIWNE DESERY CZ.2
Deser jak to deser – powinien być przede wszystkim słodki. Jak się okazuje nie wszędzie. W Szwecji na przykład do produkcji jednego z ulubionych deserowych przysmakow używa się świńskiej krwi doprawionej cynamonem. Na Alasce za to – bez tranu renifera – ani rusz. Tam jest on niezbędnym składnikiem eskimoskich lodow! W „Galileo” podroż tropem najdziwniejszych deserow świata. Część druga rankingu.
SZKOŁA GIGANT CZ.2
6000 uczniow, 260-cioro nauczycieli – w „Galileo” jedna z największych szkoł w Europie. Ile sal lekcyjnych mieści się w takiej szkole, ile żarowek wymienia się tygodniowo, ile frytek przygotowuję się na stołowce i ilu kucharzy musi to zrobić ? Niecodzienna wizyta w szkole – trasa wiedzie od piwnicy pełnej skrytek aż do gabinetu dyrektora.

Komentarze