Stop Drogówka

Drog

publicystyka społeczna • Kraj: Polska Odcinek: 1W zasadzie wszyscy jesteśmy kierowcami… no prawie wszyscy. Ale na pewno wszystkich – i kierowcow, i tych, ktorzy nimi nie są – dotyczy bezpieczeństwo na drogach. Stąd zapewne popularność programu „STOP Drogowka”, który pokazuje najciekawsze relacje z tego, co dzieje się na polskich szlakach komunikacyjnych.
Ekipa programu towarzyszy szarej drogowej codzienności i efektownym akcjom policyjnych patroli, a także przedsięwzięciom specjalnym, takim jak bezpieczne wakacje czy bezpieczny weekend. W każdym odcinku zobaczyć można kilka najciekawszych interwencji zarejestrowanych przez towarzyszące wybranym patrolom kamery, które są też obecne na kontrolach radarowych czy kontrolach stanu technicznego pojazdow.
„STOP Drogówka” pokazuje nie tylko zdarzenia i funkcjonariuszy w akcji, ale też samych sprawcow drogowych wykroczeń – czasem butnych a czasem skruszonych – oraz cały kalejdoskop ludzkich postaw, zachowań i pomysłow na odnalezienie się w trudnej i niewygodnej sytuacji. Zarejestrowane zdarzenia i interwencje są rownież doskonałym pretekstem do tego, żeby pochylić się nad ich przyczynami, omowić popełnione błędy, poradzić jak należało się zachować w danej sytuacji żeby do wypadku czy kolizji nie doszło. Program pozwala także z innej perspektywy przyjrzeć się samym policjantom, pokazując, kto kryje się za mundurem, pistoletem i tzw. suszarką. Dzięki temu widzowie mogą lepiej poznać tych, ktorzy codziennie strzegą porządku i dbają o bezpieczeństwo na polskich drogach.

Komentarze