Strażnik Teksasu

serial sensacyjny • Kraj: USAKultowy serial z żywą legendą kina akcji – Chuckiem Norrisem – w roli głownej. Jest to serial sensacyjny, ktory łączy w sobie cechy westernu i wspołczesnego kina akcji. Głowny bohater, Cordell Walker, należy do elitarnej formacji strożow prawa, zwanej Strażnikami Teksasu (Texas Rangers). Każdy jej członek to jednoosobowa armia, a Walker – mistrz sztuk walki, wyborny strzelec i niezłomny pogromca przestępcow – jest najsłynniejszym spośrod Strażnikow. Odważny i nieprzejednany w zwalczaniu przestępczości, zawsze staje w obronie pokrzywdzonych i podejmuje się misji, ktore wydają się niewykonalne. Pozostaje jedynym sprawiedliwym w świecie, w ktorym rządzą korupcja i przemoc.
Obok dynamicznych scen akcji, jak pościgi i spektakularne eksplozje, w każdym odcinku nie może zabraknąć efektownych scen walki, podczas ktorych Chuck Norris popisuje się swoimi mistrzowskimi umiejętnościami, w tym oczywiście słynnym kopnięciem z połobrotu.
„Strażnik Teksasu” to dziś już klasyk, na ktorym wychowały się miliony widzow na całym świecie. Spośrod tych, ktorzy przed laty oglądali go z zafascynowaniem, jedni powracają do niego z nostalgią, inni – z przymrużeniem oka, ale grono jego sympatykow pozostaje bardzo liczne. Rosną też nowe pokolenia fanow tego serialu.

Komentarze