Stop Drogówka

publicystyka społeczna • Rok: 2010 Kraj: PolskaW zasadzie wszyscy jesteśmy kierowcami… no prawie wszyscy. Ale na pewno wszystkich: i kierowców, i tych, którzy nimi nie są dotyczy – i powinno obchodzić – bezpieczeństwo na drogach. Dlatego powracamy do popularnej i lubianej Drogówki – w nowej odsłonie pod tytułem: STOP Drogówka. Znów pokazujemy najciekawsze relacje z tego, co dzieje się na polskich szlakach komunikacyjnych, i to zarówno na lądowych, jak i na rzecznych.
Efektowne akcje policyjnych patroli opatrzone błyskotliwym komentarzem to dobra i sprawdzona formuła. Towarzyszymy szarej drogowej codzienności i przedsięwzięciom czy akcjom takim jak np. Bezpieczny weekend, Bezpieczne wakacje itp. W każdym odcinku pokazujemy kilka najciekawszych interwencji zarejestrowanych przez towarzyszące wybranym patrolom ekipy telewizyjne. Nasze kamery są też obecne na kontrolach radarowych i kontrolach stanu technicznego pojazdów.
Pokazujemy zdarzenia, funkcjonariuszy w akcji i samych sprawców – czasem butnych, czasem skruszonych. Cały kalejdoskop ludzkich postaw, zachowań i pomysłów na odnalezienie się w trudnej i niewygodnej sytuacji. Zarejestrowane zdarzenia i interwencje są również doskonałym pretekstem do tego, żeby pochylić się nad ich przyczynami, omówić popełnione błędy, poradzić jak należało się zachować w danej sytuacji żeby do wypadku czy kolizji nie doszło. O taki pogłębiony komentarz prosimy odpowiednie służby. Program pozwala także z innej perspektywy przyjrzeć się samym policjantom. Pokazujemy, kto kryje się za mundurem, pistoletem i tzw. suszarką. Staramy się lepiej poznać tych, którzy codziennie strzegą porządku i dbają o bezpieczeństwo na polskich drogach. W każdym odcinku przedstawiamy członków patroli, którym towarzyszymy w pracy. Opowiadamy nie tylko o ich osiągnięciach zawodowych, ale i o prywatnych pasjach.
W odnowionej formule program jest dwukrotnie dłuższy (odcinki 60-minutowe), zyskał też nowoczesną oprawę graficzną i muzyczną.
Wśród twórców STOP Drogówki są: reżyser Okił Khamidow (Świat według Kiepskich, Fala zbrodni, Pierwsza miłość oraz programy Awantura o kasę, Gra w ciemno, Biuro kryminalne) oraz Piotr Kuźniak (producent wielu dużych formatów telewizyjnych, m.in. Big Brothera).

Komentarze