Czysta Chata

reality show • Rok: 2011 Kraj: PolskaBohaterami „Czystej Chaty” będą zarówno ludzie, których obowiązki zawodowe nie pozostawiają zbyt wiele wolnego czasu na zajmowanie się domem, ale i tacy, którzy mają bardzo liczne zainteresowania, całkowicie pochłaniające ich czas i energię, przez co na tak prozaiczne sprawy jak sprzątanie brak im już chęci. Znajdą się też i tacy, którzy mają problemy z rozstawaniem się z różnymi przedmiotami, nawet jeśli w ogóle nie są one używane i ostatecznie zbierają tylko kurz. Odwiedzimy także domy, w których wszyscy domownicy brudzą, a sprzątanie zostawiają jednej osobie – najczęściej pani domu, której od nadmiaru obowiązków po prostu opadają ręce.

Prowadzące – Sylwia Koczwara i Basia Danek – wnikliwie przeanalizują problemy naszych bohaterów, podpowiedzą im dobre rozwiązania i wskażą, gdzie czają się groźne bakterie czy insekty, które zagrażają nie tylko zdrowiu, ale i życiu domowników. Uzbrojone w eleganckie rękawiczki i godne zaufania materiały czyszczące z furią zabiorą się za usuwanie brudu, kurzu i tłuszczu Jednak nie zrobią tego same. Nasi bohaterowie będą musieli zakasać rękawy i wraz z Sylwią i Basią paść na kolana, by wyszorować swoje domy do nieskazitelnej czystości.

Niejednokrotnie nasze prowadzące będą musiały zawalczyć z długoletnimi złymi nawykami i fałszywymi przekonaniami. Będą pomagać bohaterom pozbyć się nie używanych rzeczy, trzymanych w nadziei, że „kiedyś na pewno się przydadzą”, które tymczasem zbierają już tylko kurz i stają się siedliskiem bakterii. Pokażą, co dzieje się w niewłaściwie utrzymywanych zmywarkach i lodówkach i zademonstrują, jak należy je czyścić.

Przy okazji Sylwia i Basia nauczą naszych bałaganiarzy kilku sztuczek które pozwolą im robić porządki prosto, tanio i ekologicznie. Bo najważniejszym  celem programu  jest pokazanie bohaterom i widzom, jak bezstresowo sprzątać.

Na zakończenie programu, kiedy wszystko będzie już lśniło, Sylwia i Basia poradzą naszym bohaterom jak dbać o swoją Czystą Chatę.

Dodatkowym elementem programu „Czysta Chata”  będą porady e-babci czyli prawdziwej, nowoczesnej i uroczej babci XXI wieku. W tej roli wystąpi prawdziwa babcia, która ma pięciu wnuków. Jak wszystkie babcie, nasza e-babcia jest osobą, do której można przyjść z każdą sprawą i poprosić o radę. Nie ma dla niej pytań niemądrych, ani takich, na które nie da się znaleźć odpowiedzi. Przekaże widzom swoje życiowe doświadczenia w sposób dowcipny i bardzo przystępny.

„Czysta Chata” to program oparty na brytyjskim formacie „How Clean Is Your House”, który swoją premierę miał na antenie popularnego Channel 4. Lokalne wersje programu powstały również w USA, Holandii, Niemczech, Belgii, Finlandii, Włoszech, Chorwacji, Francji, Grecji, Rumunii, Szwecji, Nowej Zelandii, Hiszpanii, Norwegii, Czechach, Wietnamie a także na Filipinach i na Islandii.

Producentem polskiej wersji programu jest FremantleMedia Polska.

Komentarze