Otchłań namiętności

telenowela • Obsada: Angelique Boyer, David Zepeda, Mark Tacher, Livia Brito, Blanca guerra, Alejandro Camacho, Sabine Moussier, Rene Casados, Salvador Zerboni. Rok: 2012 Kraj: Meksyk„Otchłań namiętności” („Abismo de Amor”), bo o niej mowa, jest produckją z 2012 roku. Finał tej meksykanskiej telenoweli (emitowany 2 września 2012) zdobył ponad 30 punktów ratingowych, stając się jednym z najlepiej glądanych programów tego dnia. Należy dodać, że ten wynik był jednym z najlepszych do tej pory osiągnietych przez telenowele z tego "domu" (jak to mawiają latynosi).

Gorąca, pełna pasji i nieoczekiwanych zwrotów akcji historia “Otchłani namietności” rozgrywa się malowniczym i upalnym klimacie meksykańskiego miasteczka Yucatan.
Augusto Castañón i Estefanía Berger de Castañón są rodzicami Elisy. Mieszkają pod jednym dachem z Carminą, siostrą Estefanii, która zamierza uciec z miasteczka razem z Rosendo Arangonem. Alfonsina, żona Rosenda, dowiaduje się o planach pary i zawiadamia Augusta. Gdy Estefanía spotyka się z Rosendem, aby przekonać go, by nie opuszczał rodziny, ulegają wypadkowi. Carmina wykorzystuje to i wmawia Augustowi, że żona go zdradziła.
Rozżalony i zrozpaczony Augusto pojmuje za żonę Carminę, mimo iż wcale jej nie kocha. Tymczasem Alfonsina postanawia posłać swojego syna, Damiana, na studia do innego miasta, aby rozdzielić go z Elisą, jego najlepszą przyjaciółką, której nie darzy sympatią.
Wiele lat później, dorosły już Damián powraca do Yucatan, razem ze swoją narzeczoną, Florencią Landuchi, którą poznał podczas studiów we Włoszech. Polo Landuchi, wujek Florencii, jest oczarowany urodą pięknej Elisy, ale ona nie zwraca na niego uwagi. Polo postanawia sprzymierzyć się z Carminą i zgwałcić dziewczynę.
Damián zakochuje się z wzajemnością w swojej dawnej przyjaciółce. Niestety to burzy jego dawną przyjaźń z Gaelem, który także darzy Elisę wyjątkowym uczuciem. Augusto dowiaduje się o miłości, która łączy Damiana i Elisę. Nękany duchami zdrady Rosenda i Estefanii, grozi Elisie, że zabije Damiana. Elisa zgadza się poślubić Gaela, ale tylko dlatego, że ten akt ma uratować życie Damiana. Ślub Gaela i Elizy jest wielkim ciosem dla Palomy, jej najlepszej przyjaciółki, nieprzytomnie zakochanej w Gaelu.
Damián nie zamierza stracić miłości życia i próbuje nie dopuścić do ożenku Elisy z Gaelem. Gdy dwaj rywale stają naprzeciw siebie, ojciec Guadalupe wyznaje im wielki, ukrywany przez lata sekret… Czy Augusto dowie się prawy o Carminie? Czy zgodzi się na ślub Elisy i Damiana? Jak los spotka Gaela i czy będzie potrafił pokochać Palomę?

Komentarze